Pożyczki ratalne bez BIK. Czy pożyczka na raty bez weryfikacji klienta w bazie BIK i KRD jest możliwa?

Otrzymanie kredytu w banku wiąże się ze spełnieniem wielu wymagających kryteriów, a liczne formalności potrafią ciągnąć się miesiącami. Wymagane są liczne zaświadczenia, a potencjalny pożyczkobiorca jest dokładnie weryfikowany pod kątem zdolności kredytowej oraz historii pożyczek. Alternatywą dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą czekać na przyznanie kredytu miesiącami, jest zaciągnięcie pożyczki w instytucji pozabankowej. Firmy pożyczkowe oferują maksymalnie szybki zastrzyk pieniędzy przy minimalnej ilości formalności. Popularnością cieszą się również pożyczki ratalne bez BIK, czyli oferta kredytu przyznawanego bez uprzedniego sprawdzenia klienta w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK). To pomoc finansowa dla tych, których historia kredytowa nie jest krystaliczna. Jak działa taka pożyczka, jaki jest jej termin spłaty, koszt pożyczki i w jaki sposób ją uzyskać? To i o wiele więcej o pożyczkach na raty bez BIK opisuje poniższy artykuł.

Czym jest pożyczka ratalna bez BIK?

Pożyczka ratalna bez BIK to pożyczka pozabankowa, a więc udzielana przez prywatne podmioty jak parabanki czy firmy pożyczkowe. Prywatne podmioty działają na nieco innych zasadach niż banki, a co się z tym wiąże – nie zawsze sprawdzają informacje o historii kredytowej klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) czy Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD). Formalności w takim przypadku są proste i możliwe do zrealizowania w kilkanaście minut, a kwota pożyczki rozłożona zostaje na dogodne, miesięczne raty.
Wysokość miesięcznej raty i okres spłaty pożyczki możemy ustalić sami we współpracy z pożyczkodawcą, a kredyty bez BIK bez problemu zaciągniemy online, bez wychodzenia z domu. Powinieneś jednak podejść do sprawy odpowiedzialnie, sprawdzając uprzednio całkowity koszt pożyczki (np. dzięki kalkulatorowi pożyczek dostępnego często na stronie pożyczkodawcy) i oceniając swoje możliwości finansowe spłaty długu.

Weryfikacja klienta w BIK czy KRD – jak wygląda?

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda weryfikacja w BIK czy KRD w przypadku pożyczki bankowej, to musisz wiedzieć, że Biuro Informacji Kredytowej przekazuje pożyczkodawcy tzw. scoring, czyli punktową ocenę zdolności kredytowej klienta. Krajowy Rejestr Dłużników to w uproszeniu „czarna lista” osób fizycznych i firm, które posiadają zadłużenie w kwocie powyżej 200 złotych. 

Pożyczka na raty bez sprawdzenia BIK: dla kogo?

Oferta pożyczki BIK na raty dedykowana jest przede wszystkim osobom, których wspomniany wyżej scoring (punktowa ocena zdolności kredytowej) jest niski. Mogą na to wpłynąć niespłacone zobowiązania finansowe czy zła historia kredytowa. Na skorzystanie z niej decydują się również osoby, którym bank odmówił kredytu lub takie, którym pieniądze potrzebne są od ręki, bez spełniania licznych formalności. Często pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz są zaciągane na spłatę innej pożyczki ze względu na dogodne raty.

Warunki udzielenia pożyczki na raty bez BIK

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową bez sprawdzania BIK w Polsce, musisz:

  • być pełnoletni,
  • posiadać ważny dowód osobisty,
  • posiadać polskie obywatelstwo oraz pełną zdolność do czynności prawnych,
  • posiadać stały dochód, przy czym najczęściej wystarczy jedynie Twoje oświadczenia o dochodzie, bez konieczności przedstawiania zaświadczenia,
  • posiadanie aktywnego numeru telefonu oraz konta bankowego.

Są to właściwie wszystkie, konieczne do spełnienia formalności celem uzyskania szybkiej pożyczki ratalnej. Wszystko to da się załatwić online (łącznie z potwierdzeniem tożsamości), a nasz wniosek ma duże szanse na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi w nawet kilkanaście minut.

Pożyczki ratalne bez bik i bez weryfikacji

Potrzebujesz szybkiej pomocy finansowej?

Maksymalna kwota kredytu bez oceny zdolności kredytowej

Wysokość pożyczki uzależniona jest właściwie od danej firmy pożyczkowej i jej ustaleń. Zazwyczaj widełki kwot pożyczek bez sprawdzania baz wahają się od kilku tysięcy do nawet 20 – 25 tysięcy złotych. 

Pożyczka bez BIK: czy warto?

Pożyczki bez BIK wiążą się z nieco większym ryzykiem niż inne oferty, ma to jednak związek z tym, że to właściwie samodzielnie oceniasz swoją zdolność kredytową. Właśnie dlatego powinieneś dokładnie ocenić ofertę pożyczki, swoje możliwości finansowe i całkowity koszt pożyczki, z uwzględnionym RRSO czy prowizją za udzielenie pożyczki, której często wymagają parabanki i prywatne podmioty. Należy również zapoznać się z umową, opiniami o pożyczkodawcy i jego warunkami, aby mieć pewność, że trafiliśmy na uczciwą firmę oferująca pożyczki. Choć wprowadzona niedawno ustawa antylichwiarska chroni konsumentów, to jednak o swoje bezpieczeństwo powinneś dbać przede wszystkim Ty sam.
Jeśli potrzebujesz szybkiego ratunku dla swoich finansów, a Twoja historia kredytowa nie jest idealna, pożyczki pozabankowe bez BIK mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Dostaniesz ją bowiem bez zaświadczeń, a pieniądze wydasz na cokolwiek chcesz. Warto skorzystać z tej możliwości oferowanej przez firmy pożyczkowe, jednak musisz dokładnie zastanowić się nad ustalanym terminem spłaty pożyczki, ratą miesięczną i całkowitą kwotą pożyczki w stosunku do Twoich możliwości finansowych.

Pożyczka przez Internet bez BIK – gdzie szukać bezpiecznej oferty?

Bezpiecznej pożyczki ratalnej bez sprawdzania BIK powinieneś szukać u sprawdzonych firm pożyczkowych i parabanków. Bez problemu znajdziesz wiele korzystnych ofert w sieci, jednak powinieneś widzieć, gdzie szukać. Serwis Cashtero oferuje darmowy kalkulator, na którym po wpisaniu pożądanej przez nas kwoty i terminu spłaty, możemy obliczyć miesięczną ratę i zapoznać się z dostępnymi produktami. Firma oferuje elastyczność, bezpieczeństwo oraz wiarygodność, a przy tym często nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki. Warto zapoznać się z serwisem oraz dokładnie analizować oferty na rynku zanim zaaplikujemy o pożyczkę ratalną online. Można również skorzystać z rankingu pożyczek na raty, dostępnych na wielu stronach. 

FAQ o pożyczce online bez BIK – najczęściej zadawane pytania

Jeśli wciąż masz wątpliwości do co pożyczek ratalnych bez sprawdzania rejestru BIK, mamy dla Ciebie krótkie FAQ związane z tematem. 

Czy można uzyskać pożyczkę ratalną bez BIK mając komornika?

W tej kwestii wszystko zależy od indywidualnej decyzji pożyczkodawcy, choć niestety wiele instytucji nie decyduje się na przyznanie pożyczki osobie obciążonej komornikiem. Tego typu praktyki o wiele częściej można spotkać w serwisach pośredniczących w udzielaniu pożyczek prywatnych, czyli pożyczek od rodziny, znajomych czy prywatnych inwestorów. Jeśli nawet parabank udzieli pożyczki bez sprawdzania BIK osobie mającej nadzór komornika, to wysoki koszt jest jedną z wielu negatywnych cech, jakimi charakteryzują się pożyczki tego typu. 

Jak zawnioskować o pożyczkę bez zaświadczeń na raty?

Pozabankowe pożyczki ratalne są naprawdę proste w uzyskaniu. Gdy znajdziemy idealną dla siebie ofertę i dokładnie zweryfikujemy naszego pożyczkodawcę, sprawę załatwia właściwie jeden prosty wniosek, w którym podajemy swoje dane osobowe, numer konta bankowego, numer telefonu i potwierdzamy swoją tożsamość dokumentem. Przyciski „złóż wniosek” czy „aplikuj” są zazwyczaj wyróżnione na stronie, a po ich kliknięciu przez dalsze formalności przeprowadzi nas system. 

Sprawdź szybkie i wiarygodne oferty naszych pożyczkodawców.