Pożyczka prywatna pozabankowa

Chyba każdy Polak choć raz w życiu zaciągnął pożyczka prywatna pozabankowa. Wystarczy pożyczyć od znajomego lub rodziny kilka złotych, by taka sytuacja miała miejsce. Współcześnie jednak pożyczki pozabankowe coraz częściej zaciągane od zupełnie nieznanych osób za pośrednictwem sieci. Co wyróżnia takie oferty i czy są one korzystne?

JAK TO DZIAŁA?

Prosta aplikacja online

Zaaplikuj do 10 000 zł przez nasz krótki wniosek. Po prostu wybierz kwotę, warunki pożyczki i wypełnij formularz.

Szybka Decyzja

Sprawdzamy nasz panel ponad 20 pożyczkodawców, abyś mógł skoncentrować się na ważniejszych rzeczach i oszczędzić swój czas.

Żadnych ukrytych Opłat

Po uzyskaniu akceptacji otrzymasz gotówkę, której potrzebujesz i nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat. To jest takie łatwe.

Aplikuj tu

Uzyskaj pierwszą pożyczkę bez odsetek i zwróć ją w ciągu 31 dni!

Jakie aspekty wyróżniają pożyczka prywatna pozabankowa?

Pożyczki pozabankowe to po prostu takie, które zaciąga się gdzie indziej niż w banku. Najważniejszym aktem prawnym regulującym zasady pożyczenia jest tu Kodeks Cywilny. Pozabankowe pożyczki dzieli się na dwa główne segmenty. Pierwszy z nich to wyspecjalizowane instytucje pożyczkowe, czyli przedsiębiorstwa prowadzące działalność na szeroką skalę. Drugi segment stanowią prywatni indywidualni inwestorzy, którzy dysponują oszczędnościami i chcą je powiększyć przez oferowanie oprocentowanie pożyczek.

Cechą charakterystyczną prywatnych pożyczek pozabankowych jest elastyczność. Wszelkie warunki, w tym kwoty pożyczki, terminy spłaty i inne kwestie są ustalane indywidualnie. Możliwe jest też negocjowanie warunków pomiędzy pożyczkobiorcą i pożyczkodawcą tak, by obie strony były zadowolone.

Z drugiej strony prywatna pozabankowa pożyczka wymaga większej ostrożności w porównaniu do pożyczania w banku, czy instytucji pożyczkowej. Niezmiernie ważne jest to, by przeczytać ze zrozumieniem całą umowę pożyczkową. Polska to zaś kraj, w którym zainteresowanie takimi ofertami pożyczek systematycznie wzrasta. Koszalin, Lublin, Zielona Góra, Poznań i setki innych miejscowości — w całym kraju można znaleźć ludzi, dla których pożyczka prywatna pozabankowe to interesująca możliwość.

Chwilówki i pożyczki pozabankowe na raty — czym się różnią?

Każda prywatna pożyczka jest unikalna, a wiążące są zapisy znajdujące się w umowie pożyczkowej. Na ogół jednak indywidualni pożyczkodawcy proponują warunki zbliżone do tych, które są typowe dla pożyczek w instytucjach pozabankowych online.

Indywidualni inwestorzy pożyczkowi często proponują więc coś na wzór chwilówek. Można u nich pożyczyć np. kilkaset lub kilka tysięcy złotych na miesiąc, lub dwa. W tym przypadku spłata całego zobowiązania jest jednorazowa.

Prywatne pozabankowe pożyczki mogą jednak też przyjmować formę ratalną. Zwykle w takich przypadkach okres kredytowania jest dłuży i wynosi np. cały rok. Pożyczki ratalne zazwyczaj opiewają też na wyższe kwoty, np. kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Komu dedykowane są prywatne pozabankowe pożyczki?

De facto niemal każdy może zaciągać prywatne pożyczki pozabankowe. Trzeba tylko znaleźć kogoś, kto pożyczy pieniądze na określonych zasadach. To zaś w dobie Internetu i rozwoju technologii fin-tech nie stanowi żadnego problemu.

Po pozabankowe pożyczki prywatne często sięgają osoby, które chcą pożyczyć środki na nietypowych i indywidualnie ustalanych zasadach. Często tez po takie oferty sięgają ludzie niemogący z różnych względów uzyskać finansowania w banku, czy instytucji pożyczkowej.

Jak duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej można uzyskać?

Kwoty pożyczek pozabankowych bywają przeróżne. Zdarza się, że pożyczkobiorca potrzebuje np. tylko kilkadziesiąt złotych. Na drugim biegunie znajdują się osoby potrzebujące uzyskać naprawdę spore sumy pieniędzy.

Dotyczy to zwłaszcza osób zadłużonych, które mają już zaciągnięte inne zobowiązania finansowe i borykają się z problemem ich spłaty. W takich sytuacjach pożyczki pozabankowe dla zadłużonych mogą być niezwykle pomocne. Należy jednak zachować dużą ostrożność przy ich zaciąganiu. Szczególnie trzeba skupić się na terminach spłaty, kosztach kredytowania oraz ewentualnych zabezpieczeniach.

Oferty, takie jak prywatne pożyczki pozabankowe z komornikiem są bowiem ryzykowne dla indywidualnych inwestorów. Często warunkują oni udzielenie pożyczki okazaniem zastawu, a przy tym proponują relatywnie wysokie oprocentowanie.

Czym są prywatne pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD?

Ocena punktowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz zapisy w bazach Biur Informacji Gospodarczych, takich jak ERIF, InfoMonitor, czy KRD bywają zmorą ludzi poszukujących pożyczek. Kiepska sytuacja w tych bazach wyklucza możliwość uzyskania kredytu bankowego i zmniejsza szansę akceptacji wniosku w instytucji pożyczkowej.

Inna sytuacja panuje na rynku pożyczek od indywidualnych pożyczkodawców. Każdy z nich sam określa, komu pożycza pieniądze. Kwestią indywidualna jest też weryfikacja potencjalnego pożyczkobiorcy. Praktyka ukazuje jednak, że pożyczki pozabankowe bez baz w sektorze pożyczek prywatnych uzyskać można relatywnie łatwo. Indywidualni inwestorzy raczej niechętnie zagłębiają się we wszystkie katalogi dłużników. Jest to bowiem czasochłonne i może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Jak bezpiecznie zaciągać prywatne pozabankowe pożyczki?

Sektor prywatny oferuje spore możliwości. Znaleźć w nim można chociażby taką ofertę, jak pożyczka pozabankowa online bez BIK. Ponadto jest tu możliwe określenie warunków, które są optymalnie dopasowane do potrzeb i możliwości.

Niemniej pożyczanie od nieznajomych osób wiąże się też z pewnym ryzykiem. Warto tutaj pamiętać o kilku kwestiach dotyczących bezpieczeństwa:

  • Trzeba uważać na przedpłaty prywatnej pożyczki pozabankowej. W rzadkich przypadkach na rynku natrafić można na oszustów. Ich najpopularniejsza strategia polega na zażądaniu uzyskania przedpłaty przed udzieleniem pożyczki. Jednakże po uzyskaniu rzeczonej przedpłaty rzekomy pożyczkodawca przestaje się odzywać. Oferty z przedpłatami lepiej jest więc odrzucać.
  • Pośpiech nie jest wskazany. Pożyczki prywatne można załatwić w krótkim czasie. Należy jednak zachować czujność. Ogromne znaczenie ma sprawdzenie umowy pożyczkowej. Powinna być ona napisana zrozumiałym językiem. Równie ważne jest to, by precyzyjnie określała ona wszystkie warunki pożyczki, a zwłaszcza kwoty, terminy i koszty.
  • Pożyczki należy zaciągać rozsądnie. Tak jak w przypadku każdego zobowiązania finansowego, tak i przy zaciąganiu pozabankowej pożyczki prywatnej trzeba zachować umiar. Każdą pożyczkę trzeba przecież spłacić w ustalonym terminie.

Szukając bezpiecznego finansowania w sektorze pozabankowym, warto sprawdzić kalkulator pożyczkowy Cashtero. Proponujemy szereg ofert pożyczek z wiarygodnych źródeł. Z kolei algorytm naszego kalkulatora wybiera optymalną propozycję finansowania w danym przypadku. Polecamy więc sprawdzić kalkulator Cashtero, tym bardziej że wyniki i ofertę otrzymuje się w kilka chwil.

Uzyskaj pierwszą pożyczkę bez odsetek i zwróć ją w ciągu 61 dni!
Aplikuj o pożyczkę teraz!

Twoja pożyczka osobista

6 powodów, by ubiegać się o nieoprocentowaną pożyczkę w Cashtero
Elastyczność
Bezpieczeństwo
Przejrzystość
Zaufanie
Najniższe oprocentowanie!
Bez prowizji!
Aplikuj tutaj

Uzyskaj pierwszą pożyczkę bez odsetek i zwróć ją w ciągu 31 dni!


Maciej - Cashtero

Potrzebowałem szybkich pieniędzy na wyjazd z dziewczyną w góry. Tu zdobyłem je w parę godzin. I to żadnych odsetek. Polecam!!

Maciej

Jesli potrzeba szybko kasy to Casthero jest ciekawa opcja. Mozna tecz czas zaoszczedzic

Ania
Kobieta apikujaca o pozyczke

W końcu znalazłam tu firmę co zaakceptowała mój wniosek o pożyczkę. Wszystko załatwiłam przez telefon

Kasia
Klient zaciagajacy pozyczke

Naprawde mialam pilny wydatek, do 10tego brakowalo jeszcze tygodnia. Z Cashtero dostalam kase na konto w 2 godziny.

Patrycja
Mężczyzna składający wniosek o pozyczkę

Pisałem o 1000 zł bez kosztow. Bylem nawet lekko zdziwiony, że wszystlo się udało i to bez papierkow. To działa!

Grzegorz